29.03- Francja – Aktualizacja zasad COVID

W dniu 20 marca 2021 r. wprowadzono na całym terytorium Francji (za wyjątkiem obszarów zamorskich) godzinę policyjną obowiązującą od 19:00 do 6:00. Przemieszczanie się w czasie obowiązywania godziny policyjnej wymaga posiadania tego oświadczenia ŚWIADECTWO PODRÓŻY ZAWODOWEJ www.csk.pl/files/france/01.pdf . Zaświadczenie wystawiane jest przez pracodawcę dla pracownika wykonującego w czasie obowiązywania godziny policyjnej obowiązki służbowe. Zamiennie można stosować inny formularz WYJĄTKOWE ŚWIADECTWO PODRÓŻY W TRAKCIE GODZINY POLICYJNEJ www.csk.pl/files/france/02.pdf. Zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej niezależnie od krajowych wymogów należy mieć przy sobie dokument europejski „annex III”.

Dodatkowo w 16 departamentach francuskich zwiększono środki bezpieczeństwa w godzinach 6-19: Aisne, Alpes-Maritimes, Essonne, Eure, Hauts-de-Seine, Nord, Oise, Paryż, Pas-de-Calais, Seine-et- Marne, Seine-Saint-Denis, Seine-Maritime, Somme, Val-de-Marne, Val-d’Oise i Yvelines. Wykonywanie zadań przewozowych związanych z przemieszczaniem się wymaga posiadania przez kierowcę dodatkowego dokumentu: WYJĄTKOWE ŚWIADECTWO PODRÓŻY dla osób przebywających w rejonach objętychy wyjątkowymi środkami bezpieczeństwa (między 6:00 a 19:00) www.csk.pl/files/france/03.pdf. Dla kierowców w dokumencie należy zaznaczyć punkt nr 6 – Activité professionnelle, enseignement et formation, mission d’intérêt général (Działalność zawodowa, edukacja i szkoleniowe, misje w publiczne).

Niezastosowanie się do nowych wytycznych może skutkować nałożeniem kary pieniężnej: pierwsze naruszenie 135 Euro (podwyższona do 375 w przypadku braku zapłaty w terminie), drugie naruszenie w ciągu 15 dni 200 Euro (450 Euro) oraz trzecie naruszenie w ciągu 30 dni – do 3750 Euro (w skrajnych przypadkach również pozbawienie wolności do 6 miesięcy).

Podwyższone środki bezpieczeństwa obowiązują do odwołania.

Data dodania:

29 marca 2021

Tagi strony:

, ,

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.