Dzięki CSK przewoźnik odzyskał od Border Force pojazd ciężarowy

Jeden z naszych Klientów operujący w ramach międzynarodowego przewozu rzeczy na terenie Wielkiej Brytanii padł ofiarą oszustwa czeskiej firmy spedycyjnej. Nadawca pod pozorem zlecenia przewozu specjalistycznego ładunku chemicznego w rzeczywistości wydał przewoźnikowi olej napędowy, który zgodnie z przepisami obowiązującymi w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii objęty jest obowiązkiem zapłaty akcyzy. Po ujawnieniu zastanego stanu rzeczy przez pracowników służby celnej na granicy brytyjskiej, pojazd został zatrzymany, zaś kontakt z nadawcą urwał się.

W wyniku naszej interwencji sprawą zajęła się policja. W międzyczasie CSK przygotowało wniosek o zwrot pojazdu do Border Force i w rezultacie po rozpatrzeniu naszych argumentów brytyjscy urzędnicy postanowili wydać przewoźnikowi pojazd bez ponoszenia jakichkolwiek finansowych kar.

Podsumowując, pragniemy zwrócić uwagę na fakt, iż uczciwe przedsiębiorstwa przewozowe bywają celem podmiotów zajmujących się nielegalnym przemytem towarów, co stawia je w trudnej sytuacji, chociażby poprzez konfiskatę środka transportu przez brytyjskie służby celne i konieczność uiszczenia wysokich kar finansowych. Kierowcy pojazdów przewożących nielegalny ładunek narażają się na zastosowanie w stosunku do nich zakaz wjazdu na teren Wielkiej Brytanii. W takich przypadkach zachęcamy do skorzystania z pomocy profesjonalistów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem mogą skutecznie zapobiec dotkliwym karom i konsekwencjom prawnym.

 

Obraz: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3115733/Border-force-expels-15-68-migrants-trucks-Essex-carrying-Polish-washing-machines.html

Data dodania:

17 maja 2018

Tagi strony:

, , ,

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.