Francja znosi ograniczenia w transporcie

Poprawa sytuacji pandemicznej we Francji skutkuje wycofaniem przez francuski rząd wszystkich ograniczeń ruchu z dniem 15 czerwca 2020 roku. Od tego dnia osoby z krajów europejskich (państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Andory, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, San Marino, Szwajcarii i Watykanu) mogą wjechać do Francji bez żadnych ograniczeń związanych z walką z COVID-19. W szczególności podróżni nie muszą wypełniać i posiadać przy sobie międzynarodowego dokumentu podróży (deklaracji/oświadczenia). Podróżni są także zwolnieni z dwutygodniowej kwarantanny po przybyciu do Francji.

Jedyne ograniczenia utrzymane zostały na granicach z Hiszpanią i z Wielką Brytanią na zasadzie wzajemności:

* Hiszpania zdecydowała się utrzymać ograniczenia w ruchu związane z COVID-19 do 21 czerwca, a także wymóg czternastu dni kwarantanny dla pasażerów linii lotniczych z krajów europejskich. W porozumieniu z władzami hiszpańskimi Francja utrzyma obecnie obowiązujące ograniczenia do 21 czerwca.
* Wielka Brytania postanowiła wprowadzić czternastodniową kwarantanne w dniu 8 czerwca dla podróżnych z Francji. Od 15 czerwca podróżni z Wielkiej Brytanii nie będą już podlegać ograniczeniom wjazdowym związanym z walką z COVID-19, ale nadal zobowiązani są do 14 dniowej kwarantanny.

Data dodania:

18 czerwca 2020

Tagi strony:

, , ,

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.