Włosi mieszają z dokumentami

Czy w chwili obecnej ktoś wie jakie dokumenty należy mieć w transporcie międzynarodowym do Włoch? Okazuje się że nawet sami Włosi mają z tym problem. Zacznijmy jednak od początku…

W ostatni weekend włoskie Ministerstwo Transportu na własnej stronie www wyjaśniło, że zagraniczni kierowcy wjeżdżający do Włoch nie podlegają już następującym przepisom:

• Maksymalny pobyt 72 godziny w przypadku transportu kończącego się we Włoszech
• Maksymalny pobyt 24 godziny w przypadku transportu przez Włochy
• Obowiązek powiadomienia lokalnych władz służby zdrowia przy wjeździe

Ponadto do 2 czerwca zagraniczni kierowcy działający we Włoszech muszą nadal mieć formularz o dowolnej formie poświadczający, że obecnie pracują jako kierowca zawodowy. Ponadto może być wymagane (przy przejazdach samochodem osobowym) okazanie umowy o pracę lub/i odcinka wypłaty. Co istotne te dokumenty są także wymagane w wielu innych krajach europejskich ze względu na przepisy dotyczące płacy minimalnej. Do 2 czerwca transport towarów z / na Sycylię można wykonywać wyłącznie za pośrednictwem portu Messina-Tremestieri. Zasady transportu towarów do / z Sardynii pozostają niezmienione. Ponadto 21 maja włoski minister transportu i infrastruktury podpisał dekret znoszący krajowe zakazy ruchu dla ciężarówek o masie przekraczającej 7,5 tony w dniach: 24 maja, 31 maja i 2 czerwca.

DW dniu 25.05.2020 IRU zaprzeczyło powyższej informacji (powołując się na wspomniane Ministerstwo Transportu) wskazując, że służby kontrolne Włoch wciąż proszą o wcześniej obowiązującą deklarację w transporcie międzynarodowym. Różnica jest tylko taka, że można go tylko częściowo wypełnić. Sugeruje się zatem, aby dla bezpieczeństwa w dalszym ciągu wyposażać kierowców w standardową deklarację do 02-06-2020. Po tej dacie zostaną wprowadzone nowe przepisy.

Źródło: IRU, transportinnood.nl

Data dodania:

26 maja 2020

Tagi strony:

, , ,

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.