Belgia – Płaca minimalna dla kabotażu

Od 1 października 2017 roku w Belgii obowiązują nowe przepisy socjalne dla kierowców wykonujących na terenie tego kraju usługi kabotażowe. W związku z opublikowaniem dekretu królewskiego zmiany w zasadach świadczenia pracy zostały wprowadzone od 1 października.

Działanie Belgów jest konsekwencją wprowadzonych już w kwietniu 2017 roku obowiązków rejestracji pracowników delegowanych wykonujących transport kabotażowy za pośrednictwem portalu www.limosa.be. Z uwagi na zmienione przepisy strona internetowa Limosa będzie dostosowana do nowych przepisów w ciągu kilku najbliższych dni.

Od 1 października 2017 wchodzą w życie m.in. następujące zasady:
1. w trakcie rejestracji elektronicznej wskazuje się dane przedstawiciela, który na żądanie właściwych władz będzie w stanie przekazać dokumenty dotyczące stosowanych płac i warunków pracy (nie musi być to przedstawiciel mieszkający w Belgii; ważne, aby umiał się porozumieć z urzędnikiem w języku urzędowym: niderlandzkim bądź francuskim; przedstawicielem przewoźnika może być osoba zatrudniona także w firmie kooperującej (załadowcy bądź nadawcy) w Belgii);
2. rodzaj wykonywanej usługi musi być przekazany w momencie wysyłania zgłoszenia elektronicznego;
3. w przypadku pracowników tymczasowych podczas rejestracji elektronicznej należy podac numer zezwolenia podmiotu delegującego.

Szczegółowe procedury zgłoszenia, a także inne informacje odnośnie kar, postępowań itp dostępne będą w ciągu kilku dni na stronie www.limosa.be.

Data dodania:

3 października 2017

Tagi strony:

, ,

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.